пoчетна: органи школе: угледни часови: секције: фотогалерија: огласна табла: професионална орјентација: контакт:

direktor

Велизар Кондић, професор српског језика

Рођен је у Лозници, 20.8.1962.године у породици просветних радника.Живи у Бањи Ковиљачи,ожењен је и има кћерку.

Студирао је на Филолошком факултету у Београду на Катедри за јужнословенске језике, где је и дипломирао 1992.године.Приправнички стаж одрадио је у Економској школи у Лозници.У априлу 1994 године полаже стручни испит, такође на Филолошком факултету у Београду.Радни однос заснива 1.9.1993 у Основној школи "Вук Караџић"у Лозници.Рад у школи напушта 28.11.2000 и бива именован од стране СО Лозница за директора ЈП "Радио Подриње".Ту је радио до 18.1.2009, када је фирма приватизована.Свој велики допринос, као руководилац Јавног предузећа, дао је на плану развоја ове медијске куће. Године 2003 покреће ТВ Подриње и тако настаје ЈП РТВ "Подриње".По истеку мандата остаје у редакцији ове медијске куће и до 18.1.2009 ради на пословима новинара уредника културе и образовања.По вокацији професор, а у функцији новинара, посебан акценат у свом раду ставио је на праћење основног и средњег образовања у општини Лозница.

У септембру 2009 почиње са радом у садашњој школи у Драгинцу, као наставник српског језика.Функцију ВД директора школе обавља по одласку бивше директорке са функције, Светлане Лукић, почетком 2011, која је у два мандата дала свој лични печат и допринос развоју школе.У јулу 2011 званично постаје директор и до данас успешно обавља ту функцију.Велики је његов допринос на унапређењу школе на добробит ученика, запослених, мештана Драгинца и околине.